Dyrektor Zespołu Szkół w Grabiku informuje, że w zwiazku z organizacja pikiniku ekologicznego w Olbrachtowie w dniu 28.09.2018 (piatek)może nastapić opóżnienie odjazdu autobusu.
Odjazd autobusu w piątek 28.09.2018
Narodowe Czytanie Przedwiośnia
NARODOWE CZYTANIE PRZEDWIOŚNIA S. ŻEROMSKIEGO
W dniu: 14.09.2018 roku (tj. piątek) w świetlicy szkolnej Zespołu Szkół w Grabiku przeprowadzono szkolną akcję Narodowego Czytania Przedwiośnia Stefana Żeromskiego. Czytanie dzieła rozpoczął zaproszony na akcję Wójt gminy Żary pan Leszek Mrożek, który tym samym miał okazję powitać uczniów w nowym roku szkolnym. Po przeczytaniu pierwszej strony lektury, pan wójt zwrócił uwagę na trudne słownictwo, które już wyszło z użycia oraz wyjaśnił uczniom, iż u dołu każdej strony znajdują się tzw. didaskalia, mające na celu objaśnienie niezrozumiałych słów i zwrotów.
W Narodowym Czytaniu uczestniczyli uczniowie wszystkich oddziałów klasowych wraz z towarzyszącymi im nauczycielami. W akcji udział wzięła również pani dyrektor. Zorganizowana przez wychowawców świetlicy szkolnej akcja miała przede wszystkim na celu propagowanie czytelnictwa dzieł narodowych, kształtowanie postaw patriotycznych wśród dzieci i młodzieży oraz doskonalenie umiejętności głośnego czytania. Zapraszamy do galerii zdjęć:)
Informujemy, że autobusy pks i gimbus będą kursowały bez zmian
tj. według rozkładu z zeszłego roku szkolnego.
UWAGA! Zmiana organizacji dzwonków w nowym roku szkolnym
1 lekcja - 8.05-8.50
2 lekcja- 9.00-9.45
3 lekcja- 9.55-10.40
4 lekcja- 10.50- 11.35
5 lekcja- 11.55-12.40
6 lekcja- 12.50-13.35
7 lekcja- 13.45-14.30
8 lekcja- 14.40-15.25
Godziny odjazdu gimbusa -3.09.2018 r.
GODZINY ODJAZDU AUTOBUSU
PRZYJAZD DO SZKOŁY:
Olszyniec - 8.00
Marszów - 8.05
Kadłubia - 8.20
Drożków( koniec) - 8.40
Drożków( środek) - 8.45
Drożków( początek) - 8.50
Grabik- 9.00
ODJAZD:
Grabik 10.00
Drożków ( początek) - 10.10
Drożków ( środek)- 10.15
Drożków( koniec)- 10.20
Kadłubia- 10.40
Marszów- 10.45
Olszyniec- 10.50
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019
Drodzy Uczniowie i Rodzice!
Wakacje dobiegają końca.
3 września o godz. 9.00 uroczyście rozpoczniemy nowy rok szkolny.
Zapraszamy na uroczystość do sali gimnastycznej.
Wykaz podręczników i zeszytów ćwiczeń.
Podręczniki i zeszty ćwiczeń, które nie zostały zakupione w ramach dotacji:
kl.I
1. Język angielski – New EnglishAdventure poziom I
podręcznik + ćwiczenia T Lochowski, C. Bruni, R. Raczyńska
2. Religia – W. Kubik SJ„Jesteśmy w rodzinie Pana Jezusa” podręcznik + ćwiczenia
kl.II
1.Język angielski – New EnglishAdventure poziom II podręcznik + ćwiczenia
A.Worall, A Tkacz, Via Lambert
2.Religia – W. Kubik SJ„ Kochamy Pana Jezusa” podręcznik + ćwiczenia
kl.IV
1.Język niemiecki – Mieczysława Materniak, Halina Wachowska Mach mit 1 ! Neu1. (książka i ćwiczenia) - PWN Wyd. Szkolne
2. Przyroda – zeszyt ćwiczeń – Tajemnice przyrody kl.4 - Nowa Era
3.Religia – Ks. Zbigniew Marek Zaproszeni przez Boga – podręcznik dla klasy 4 do nauki religii. Nowa podstawa programowa.
kl. V
1. Język niemiecki – Mieczysława Materniak, Halina Wachowska Mach mit 1 ! Neu1. (książka i ćwiczenia) - PWN Wyd. Szkolne- ten sam co w klasie IV
2. Religia – Ks. Zbigniew Marek S.J., Anna Walkulik CSFN Obdarowani przez Boga -podręcznik dla klasy 5 do nauki religii. Nowa podstawa programowa.
kl. VI.
1. Język niemiecki – H. Wachowska,J.Sobańska-Jędrych Mach mit 3 kl.6
(książka i ćwiczenia) PWN
2. Religia – Ks. Zbigniew Marek Przemienieni przez Boga – podręczni k dla klasy 6 do nauki religii. Nowa podstawa programowa.
3. Przyroda – zeszyt ćwiczeń – Tajemnice przyrody 6 Nowa Era
kl. VII
1. Biologia – zeszyt ćwiczeń kl.V II– Puls Życia
2. Historia – zeszyt ćwiczeń kl. VII – Wczoraj i dziś
3. Chemia – zeszyt ćwiczeń kl. VII – Chemia Nowej Ery
4. Religia –Władysław Kubik SJ- Szukam Was
kl. VIII
1. Biologia – zeszyt ćwiczeń kl. V III – Puls Życia
2. Historia – zeszyt ćwiczeń kl. VIII – Wczoraj i dziś
3. Chemia – zeszyt ćwiczeń kl. VIII – Chemia Nowej Ery
4. Religia –Władysław Kubik SJ - „Jestem z Wami”
kl. IIIG
1. Religia –Władysław Kubik SJ – Chodźmy razem
TERMINY EGZAMINÓW POPRAWKOWYCH
27.08.2018 r. godz. 9.00 - chemia kl. II Gim
27.08.2018 r. godz. 9.00 - matematyka kl. VII
28.08.2018 r. godz. 9.00 - chemia kl. VII
28.08.2018 r. godz. 9.00 - matematyka kl. IV
Zakończenie roku szkolnego 2017/2018
ZAPRASZAMY NA UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO
22.06.2018 R. O GODZ. 9.00
ROZKŁAD JAZDY GIMBUSA W TYM DNIU:
OLSZYNIEC 7.50
MARSZÓW 7.55
KADŁUBIA 8.10
DROŻKÓW 8.30
ODJAZD GIMBUSA Z GRABIKA 11.00
Dopalacze. Gdzie szukać pomocy? Najważniejsze numery telefonów. Komunikat ze strony Kuratorium Oświaty w Gorzowie
W ostatnich dniach w kraju odnotowano wiele przypadków zatrucia narkotykami, tzw. dopalaczami. Do szpitali trafiły osoby z ostrym zatruciem organizmu. Apelujemy i ostrzegamy, aby nie kupować i nie zażywać takich substancji. Producenci i sprzedawcy dopalaczy kierują się przede wszystkim zyskiem, za nic mając ludzkie życie. Sprzedając dopalacze – sprzedają śmierć!
Masz wątpliwości czy Twoje dziecko zażywa dopalacze? Chcesz dowiedzieć się więcej na temat możliwości leczenia? Wiesz wszystko o negatywnych skutkach tych niebezpiecznych substancji? Masz informacje o miejscach, w których handluje się zakazanymi środkami? Jesteś uzależniony? Ministerstwo Spraw Wewnętrznych przygotowało listę numerów telefonów pod którymi można szukać pomocy. Lista zostanie także przekazana do wszystkich resortów, urzędów wojewódzkich oraz powiatów.
800 060 800 – Bezpłatna, całodobowa infolinia Głównego Inspektora Sanitarnego. Pod tym numerem telefonu możemy uzyskać informacje na temat negatywnych skutków zażywania dopalaczy oraz o możliwościach leczenia. Infolinia jest także przeznaczona dla rodziców, którzy mają wątpliwości czy ich dzieci zażywają dopalacze. Na infolinię GIS można przekazywać także informacje, które mogą ułatwić służbom dotarcie do osób handlujących tymi nielegalnymi substancjami.
116 111 – Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży. Służy on młodzieży i dzieciom potrzebującym wsparcia, opieki i ochrony. Zapewnia dzwoniącym możliwość wyrażania trosk, rozmawiania o sprawach dla nich ważnych oraz kontaktu w trudnych sytuacjach. Telefon prowadzi Fundacja Dzieci Niczyje. Linia jest dostępna codziennie w godzinach 12:00 – 22:00, pomoc online dostępna na www.116111.pl/napisz.
800 100 100 – Telefon dla rodziców i nauczycieli w sprawach bezpieczeństwa dzieci. To bezpłatna i anonimowa pomoc telefoniczna i online dla rodziców i nauczycieli, którzy potrzebują wsparcia i informacji w zakresie przeciwdziałania i pomocy dzieciom przeżywającym kłopoty i trudności wynikające z problemów i zachowań ryzykownych takich jak: agresja i przemoc w szkole, cyberprzemoc i zagrożenia związane z nowymi technologiami, wykorzystywanie seksualne, kontakt z substancjami psychoaktywnymi, uzależnienia, depresja, myśli samobójcze, zaburzenia odżywiania. Telefon prowadzi Fundacja Dzieci Niczyje. Linia dostępna od poniedziałku do piątku w godzinach 12:00 – 18:00, pomoc online dostępna pod adresem pomoc@800100100.pl.
800 12 12 12 – Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka. Osoby poszukujące pomocy oraz informacji na temat dopalaczy mogą korzystać także z telefonu zaufania Rzecznika Praw Dziecka. Numer przeznaczony jest zarówno dla dzieci, jak i dorosłych, którzy chcą zgłosić problemy dzieci. Telefon jest czynny od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.15 do 20.00. Po godzinie 20.00 oraz w dni wolne od pracy, każdy może przedstawić problem i zostawić numer kontaktowy. Pracownik telefonu zaufania oddzwoni następnego dnia.
112 – Jednolity numer alarmowy obowiązujący na terenie całej Unii Europejskiej.
DZIEŃ MAMY I TATY
W DNIACH 19 I 25 CZERWCA PRZEDSZKOLAKI ORAZ UCZNIOWIE KLAS I-III ZAPROSIŁY SWOICH RODZICÓW NA PRZEDSTAWIENIA Z OKAZJI I ŚWIĘTA. WZRUSZEŃ I ŁEZ NIE ZABRKŁO.
Drodzy rodzice od swych dzieciaków
oprócz uścisków oraz buziaków
przyjmijcie życzenia, no a do tego
Co dzień, choć trochę czasu cennego?
Spotkanie autorskie
21 maja 2018 r. gościem biblioteki w Grabiku była polska pisarka, pedagog terapeuta, publicystka – Ewa Nowak. W 2002 roku zadebiutowała powieścią – „Wszystko, tylko nie mięta”, a obecnie na rynku dostępnych jest już ponad trzydzieści tytułów jej książek.
Pani Ewa spotkała się z grupą młodzieży w ramach Dyskusyjnych Klubów Książki. Spotkanie, podczas którego poznaliśmy wiele książek Pani Ewy przebiegło w miłej atmosferze, a młodzież wyszła zachwycona, ponieważ książki podejmują bardzo ważne tematy tak jak: miłość nastolatków i dzieci, przyjaźń. Na zakończenie zebrani mieli okazję wybrać książki, które chcieliby przeczytać. Nowe książki będą dostępne w bibliotece już wkrótce.
Żródło: http://bibliotekigminyzary.pl/spotkanie-autorskie-5/
więcej zdjęć tutaj
Rajd im. Jerzego Kukuczki po raz szesnasty
Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w XVI Rajdzie Górskim im. Jerzego Kukuczki, który z udziałem małżonki naszego wielkiego himalaisty Pani Cecylii odbył się 18 maja w Istebnej.
Uczeń naszej szkoły Kamil Gierula wygrał konkurs wiedzy o Jerzym Kukuczce i Beskidzie Śląskim.
Więcej zdjęć na stronie Gminy Istebna
Hej ho, hej ho, do szkoły by się szło! :-)
W dniach 18-20 maja uczniowie SP w Grabiku uczestniczyli w kursie " Młody grafik komputerowy". Na zajęciach uczniowie poznali m.in program Gimp, który służy do obróbki zdjęć oraz może być wykorzystywany do tworzenia grafiki.. Uczniowie nauczyli się m.in. korygować i poprawiać jakość zdjęć cyfrowych ( redukcja czerwonych oczu, zmieniać kolor oczu, wybielać zęby) oraz naprawiać uszkodzone lub stare fotografie. Dziękujemy Panu Wojtkowi za ciekawe zajęcia.
REKRUTACJA DO KLASY I SZKOŁY PODSTAWOWEJ
Lista kandydatów zakwalifikowanych do klasy I Szkoły Podstawowej im Jerzego Kukuczki w
Zespole Szkół w Grabiku rok szkolny 2018 – 2019
Ilość podań 16
Zakwalifikowanych 16
Dodatkowe informacje można uzyskać w sekretariacie szkoły w godz 7-15
lub telefonicznie 68-362-07-08
Nagrody,wyróżnienia ,pochwały...
Święto Konstytucji w obiektywie
W teatrze
12 kwietnia 2018r.dzieci pojechały na wycieczkę do Żar na przedstawienie teatralne pt. „Przygody Baltazara i Wawelskiego Smoka”. Spektakl został wystawiony przez Narodowy Teatr Edukacji z Wrocławia i był autorką wersją znanej bajki o Wawelskim Smoku. Dzieci miały okazję podróżować wspaniałym wehikułem razem ze Smokiem Wawelskim i jego przyjaciółmi do niezwykłych krain: Królestwa Słoneczka, Źródełka Zapomnienia, Wyspy Wielkiego Deszczowca. Podróż obfitowała w wiele przygód i niebezpieczeństw, tym bardziej, że w ślad za bohaterami bajki skradał się szpieg z Krainy Deszczowców, który za wszelką cenę pragnął, by wyprawa nie osiągnęła zamierzonego celu. Dzięki adaptacji tej znanej bajki kolejne pokolenie młodych Polaków poznało znaczenie słowa przyjaźń, lojalność, tolerancja i dobroć. To było ogromne przeżycie dla najmłodszych widzów, zwłaszcza, że niektóre przedszkolaki miały okazję pierwszy raz uczestniczyć w tego typu wydarzeniach kulturalnych. Wszystkie dzieci wróciły do przedszkola podekscytowane, ale szczęśliwe i pełne wrażeń.(RB)
Wizyta w Urzędzie Gminy
WIZYTA W URZĘDZIE GMINY
11 kwietnia 2018r. na zaproszenie Wójta Gminy Żary, Pana Leszka Mrożka dzieci 6- letnie z grupy „Żabki” odwiedziły Urząd Gminy. Celem tej wycieczki było poznanie najbliższego środowiska społecznego, pracy urzędników oraz umożliwienie dzieciom poznanie gminnych urzędników osobiście i zwiedzenie urzędu. Przewodnikiem dzieci został pan wójt, który z wielką przyjemnością oprowadził dzieci po urzędzie i odpowiadał na ich trudne pytania. Dzieci były zachwycone. Na koniec otrzymały drobne upominki i słodki poczęstunek.
Podczas wyjazdu do Żar przedszkolaki miały również okazję zwiedzić kilka żarskich zabytków. Największe zainteresowanie wzbudził Bazyliszek na zwieńczeniu miejskiej studni. To był ciekawy i bardzo pouczający dzień w przedszkolu.(RB)
Archiwum Aktualności
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Lipiec 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Październik 2022
- Wszystkie