• SZKOLNY KONKURS PIĘKNEGO CZYTANIA

• W dniu 5 maja 2023 r. w bibliotece odbył się Szkolny Konkurs Pięknego Czytania. W konkursie udział wzięło 24 uczniów w dwóch kategoriach wiekowych: klas I-III i klas: IV-VIII. Zadaniem konkursowym uczestników było oczarowanie komisji konkursowej podczas 2-minutowej prezentacji przygotowanego przez siebie fragmentu wybranej lektury polskiej. Na szczególne słowa uznania zasługują uczniowie klas pierwszych, którzy dopiero rozpoczęli swoją przygodę z czytaniem, a mimo to dzielnie reprezentowali swoje klasy. Wszyscy uczniowie poradzili sobie znakomicie, jednak jury musiało wyłonić zwycięzców, którymi zostali: w klasach I-III: Zuzanna Baranowska (I miejsce), Wiktoria Łach (II miejsce), Maja Majewska (III miejsce), Kacper Kujda (wyróżnienie), Szymon Wojwod (wyróżnienie); w klasach IV-VIII: Lena Femlak (I miejsce), Lena Frątczak (II miejsce), Marcel Hebda (III miejsce), Nadia Kulig (wyróżnienie), Karol Trojanowski (wyróżnienie), Alicja Pytel (wyróżnienie). Dziękujemy wszystkim uczniom za udział i gratulujemy nagrodzonym i wyróżnionym.